Салат „Шопський“

Що може бути кращим за смачний, апетитний, поживний салат? „Шопський“ – це саме той варіант, який Ви шукаєте. Записуйте інгредієнти і беріться за приготування!

салат рецепт

Для приготування ситного, чудового салату „Шопський“ Вам потрібні наступні п’ять інгредієнтів :

– макарони „Бантики“ (250 гр.)
– шинка (5-6 шматочків)
– сир „Фета“
– одна фіолетова цибулька
– кунжут (50 гр.)

салат інгредієнти

Усі продукти розраховані на приготування однієї порції салату. 

Покроковий опис процесу

Крок 1.

Спочатку відваріть в киплячій воді 250 гр. макаронів „Бантики“. Макарони насичені рослинним білком, магнієм, залізом і великою кількістю калію. Наприклад, 100 грам сирих макаронів з твердих сортів пшениці містять 13 грам білка і 1,5 міліграма заліза. Однак, якщо говорити про харчову цінність, макарони з цільного зерна випереджають: з більш ніж вдвічі більшим вмістом клітковини в порівнянні з макаронами з твердих сортів пшениці, цільнозернові макарони позитивно впливають на роботу кишечника та залишають Вас ситими на довгий час. Крім того, темний сорт не так сильно впливає на рівень цукру в крові, як світлий, тому Ваш шлунок не буде бурчати так швидко. Макарони багаті складними вуглеводами, які після їжі спочатку розщеплюються в організмі на окремі компоненти – тобто молекули цукру. Тому вуглеводи є постачальниками енергії для Вашого організму, які зберігаються у вигляді глікогену в м’язових клітинах і печінці. За потреби резерви енергії можуть бути викликані та доступні для високопродуктивної діяльності. Тому, якщо хочете мати енергію і продуктивність займатися улюбленими справами, потіште себе спочатку порцією макаронів!

салат корисний

Крок 2.

Підготуйте декілька шматочків шинки. Цей продукт сприяє кровотворенню. Особливу кількість заліза містить варена шинка: 100 г містить 2,5 мг мінералу, важливого для кровотворення. Це відповідає приблизно чверті добової потреби. У середньому в копченій шинці міститься лише близько 1,5 мг заліза на 100 г. Також вона забезпечує мінералами : оскільки шинка також містить відносно велику кількість цинку та магнію, вона зміцнює імунну та нервову системи. Ще одним плюсом шинки є те, що вона пропонує вітаміни групи В. Шинка є одним із хороших постачальників вітамінів групи В, особливо вітаміну В12. Його нестача може зробити Вас втомленим, млявим і навіть пригніченим. Окрім цього, маючи в середньому 22 г білка на 100 г, шинка, безумовно, є одним з найкращих джерел високоякісних, легкозасвоюваних білків. Тому шинка є хорошим вибором для тих, хто хоче „сяяти“ в повсякденному житті або в спорті.

салат легкий

Крок 3.

Фіолетову цибульку очистіть і відділіть кільця один від одного. Цибуля є невід’ємною частиною багатьох страв. Різниця між білою і фіолетовою цибулею полягає не тільки в смаку. Фіолетова цибуля багата антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали в нашому організмі. Вона містить приблизно вдвічі більше антиоксидантів, ніж інші види цибулі. Активні інгредієнти мають протизапальну дію і, таким чином, можуть зняти хронічне запалення в організмі. Також кажуть, що сполуки сірки в червоній цибулі запобігають раку шлунка. Оскільки сірка пригнічує ріст бактерій, вона може запобігти перетворенню нітратів у нітрит і, згодом, у канцерогенні нітрозаміни в шлунку. Продукт також містить калій, вітамін В і вітамін С. Вони зміцнюють імунну систему, структуру кісток і ріст м’язів, а також сприяють обміну речовин. Завдяки своїй гостроті червона цибуля також активно спалює жир. Якщо Ви хочете знизити вагу і позбутися від жирових відкладень, цей продукт не повинен бути відсутнім в меню. Регулярне вживання червоної цибулі також знижує рівень холестерину. 

салат простий

Крок 4.

Сир „Фета“ наріжте акуратними кубиками. Він є хорошим джерелом необхідних вітамінів і мінералів. Фета містить більше кальцію, ніж багато інших сирів. Кальцій допомагає підтримувати здорові зуби і кістки. Сир фета також має високий рівень фосфору. Спільне споживання цих фосфору та кальцію пов’язане з покращенням щільності кісток і профілактикою остеопорозу.

салат поживний

Крок 5.

Також нам знадобиться насіння кунжуту.

салат смачний

Крок 6.

Викладіть на тарілку спочатку макарони, додайте шинку і фету.

салат апетитний

Крок 7.

Залишилося тільки додати цибульку і посипати усе кунжутом.

салат приготування

Kommentar hinterlassen

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert